Vyzrajte na rýmu a kašel – pár tipů, jak se jich rychle zbavit
Na podzim, na jaře a v sychravých dnech nás nejvíc trápí rýma a kašel. Bráníme se oproti němu různě. Ti, co žijí v souladu s přírodou, se otužují. Jedí stravu co nejméně upravovanou. Mají co nejméně stresu a o to více pohybu. Ale kdo z nás si to může dovolit?
Bylinky a přírodní léčba
Začínající nachlazení nejlépe zaženete bylinkovým čajem. Můžete využít i sušené bylinky, které máte možná doma – bezový květ, šípky nebo mateřídoušku. Případně vyzkoušejte zázvorový čaj nebo skořicový s mlékem a medem. V některých rodinách se na nachlazení dodržují vlastní recepty. Třeba svařená cibule nebo ponožky se syrovou cibulí udělají divy.
Úleva z lékárny
Pokud nemáme bylinky nasušené doma, můžeme využít ty z lékárny. Druhou možností je využít zpracované ve formě čajových směsí nebo mastí. Další způsobem jsou přípravky s bylinkami, např. bonbóny z islandského lišejníku nebo šalvěje, krém na rýmu, sirupy na kašel.
Pro ty, kteří nemají čas se léčit
Pro ty, co nemohou čekat a nemohu s dovolit zrušit jednání, je tu těžší kalibr. Když máme úporný kašel, je na to nejlepší sirup Mucosolvan, Stoptussin, tablety ACC long. Na rýmu se hodí Olynth, Nasivin, Sinex Vicks, nosní spreje. Na horečku Ibalgin, Paralen, Acylpyrin.
Když už nás skolí chřipka
Se všemi příznaky zatočí Coldrex, Paralen Grip, Vicks symtomed forte, Humex Cold. Až několik hodin bez horečky a příznaků nemoci vám umožní tyto prostředky, které se používají i na chřipku.
Podpůrné a preventivní prostředky
Důležité jsou i vitamíny a podpůrné prostředky, které umožnují brzký návrat do pracovního procesu, jako jsou Laktobacily, Celaskon, Imunoglukan, Žen žen ginseng royal, Preventan a další.
Nezapomeňte, že nachlazení se dá přecházet (doporučuje se ale aspoň zvolnit), proti tomu chřipka je vážnější onemocnění, které si žádá pobyt v posteli, většinou člověk ani nic dělat nemůže.